پل شیطان

پل شیطان

پُل شیطان(Devil’s Bridge) عبارتی است برای اشاره به گونه‌ای از پُل‌های قدیمی که در باور عامه به وسیلهٔ شیطان ساخته شده‌اند یا شیطان در ساختن آن‌ها نقش داشته‌است یا در برخی موارد محلی هستند برای مقابله با خواسته‌های شیطان.

پُل‌های شیطان که تعدادشان بیش از ۳۰ عدد است اغلب در کشورهای اروپایی واقع شده‌اند. بیشتر این پُل‌ها از سنگ ساخته شده‌اند یا از آرک در معماری آن‌ها استفاده شده‌است-به‌همراه عمارت یا اتاقک‌هایی در میان یا بر فرازشان- و معمولاً نکات فنی قابل توجهی در ساختار آن‌ها وجود دارد. در برخی روایات محلی زمان ساخت این سازه‌ها را به اشتباه به دوران روم باستان نسبت می‌دهند، اما در واقع آن‌ها متعلق به سده های میانه باستان هستند و مابین سال‌های ۱۰۰۰ تا ۱۶۰۰ میلادی بنا شده‌اند.

در مورد ساخت این پُل‌ها روایات مختلفی وجود دارد که عمدتاً ریشه در افسانه‌های فولکلور مردمان هر منطقه دارد و در آن‌ها به مضامینی مانند فریفتن شیطان یا پیمان بستن با او اشاره شده‌است.

پل Die Rakotzbrück که در قرن نوزدهم ساخته شده است، از دقت ساختاری منحصر به فرد خود برخوردار است؛ پل و انعکاس آن به یک دایره سنگ کامل تبدیل میشود، بدون توجه به جایی که شما آن را می بینید یعنی از هر جا نگاه کنیم دایره کامل شکل میگیرد.شاید به همین دلیل است که به عنوان پل شیطان شناخته می شود. به نظر می رسد سازندگان پل بر زیبایی شناسی آن بیشتر تأکید داشته اند. هر دو انتهای پل Rakotzbrücke دارای پایه های سنگی نازکی میباشد،تا شبیه ستون های طبیعی بازالت باشد که معمولا در بسیاری از نقاط آلمان وجود دارد.

معرفی بهترین اماکن گردشگری جهان در جاده سلام...

راکوتزبروکپل راکوتزبروکپلهای شیطانپل شیطان کجاست

ارسال نظر

همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.